OZG pomáhá.

Charitativní rozměr


Pomáhat je normální, pomáhejte s námi!

Od roku 2017 mají koncerty OZG také charitativní rozměr. V roce 2017 jsme z výtěžku z našich koncertů podpořili léčbu čtrnáctiletého Dalibora Močigemby prostřednictvím Asociace rodičů dětí s mozkovou obrnou a PO. O rok později jsme s Vašim přispěním a prostřednictvím Konta Bariéry vypomohli osmnáctiletému Milanu Francovi, o jehož neuvěřitelném boji s následky nečekané a náhlé cévní mozkové příhody jsme se doslechli přímo od členů našeho sboru.

Letos bude naše podpora směřovat ve prospěch sedmiletého Kubíka Šišpery z Ostravy Poruby tetokrát prostřednictvím Stromu přání. Kuba od narození trpí dětskou mozkovou obrnou (DMO) - spastickou kvadruparézou a řadou dalších přidružených postižení. Jeho prognóza byla zpočátku velmi špatná a lékaři předpovídali, že nebude schopen samostatného pohybu. Kubík je ale dříč a díky intenzivním a opakovaným neurorehabilitacím dělá k překvapení všech obrovské pokroky. Dnes už se pohybuje na invalidním vozíku a na krátkou vzdálenost a s ortézami už zvládne i chůzi za ruku. To nám také osobně předvedl na jedné z našich letošních zkoušek, kde nás s maminkou přijeli navštívit a zkontrolovat, jestli se na koncerty zodpovědně připravujeme.

kuba_51354-20180514_122922

Na intenzivní neurorehabilitace, bez kterých by tento progres nebyl vůbec možný, ale které stále nejsou hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění, už rodina vynaložila stovky tisíc korun. Zatím vždy z vlastních zdrojů a na úkor extrémního pracovního vytížení Kubíkova táty. Desítky tisíc korun bude opět potřebovat už na jaře příštího roku na absolvování dalšího specializovaného neurorehabilitačního programu. A právě s tím mu chceme i Vašim prostřednictvím pomoci.

Více informací o Kubovi a možnostech, jak ho podpořit už teď najdete ZDE.