Pár slov o nás.

O nás


Ostrava zpívá gospel, neboli OZG.

OZG je projekt neziskové organizace TROJKA OSTRAVA, z. ú., která navázala na dlouholetou práci organizace YMCA Ostrava-Poruba. O kvalitách tohoto velmi neobvyklého amatérského tělesa, které funguje vždy jen pár týdnů v roce, vypovídá především obrovský a stále rostoucí zájem veřejnosti, ale například také nominace na Moravskoslezskou kulturní Cenu Jantar v r. 2017, kde se ocitl po boku těch nejrenomovanějších regionálních umělců a uměleckých souborů.

Podstatou OZG je, jak už název napovídá, gospel, tedy přesněji gospelové koncerty. To by asi samo o sobě nebylo až tak zajímavé, ale vezmeme-li v úvahu, že tyto koncerty jsou během 4 až 5 týdnů kompletně nazkoušeny sborem skládajícím se z více než stovky (v r. 2018 dokonce stosedmdesátky) nadšených amatérů z Ostravy a okolí, kteří se sejdou pouze pro tuto příležitost na pouhých šesti až sedmi společných zkouškách, začíná se nám před očima rýsovat něco opravdu ojedinělého. Přidáme-li k tomu všemu velký band, který sbor na koncertech doprovází a ve kterém nechybí ani dechová sekce nebo poměrně vyjímečné “hammondky”, je celkem jisté, že výsledek bude nepřehlédnutelný.


170

nadšenců
ve sboru

12

vynikajících
muzikantů

1

zkušený
sbormistr

5

týdnů
příprav

7

společných
zkoušek

3

závěrečné
koncerty


Přečtěte si, co o projektu říkají ti, kdo ho vyzkoušeli na vlastní kůži.

Jak být u toho

Gospelový sbor, který může
každý zažít na vlastní kůži.

Projekt probíhá každoročně na konci podzimu a je otevřen nejširší ostravské veřejnosti. Zájemci o členství ve sboru OZG se od října registrují pomocí on-line formuláře až do naplnění maximální kapacity sboru. Ta se z původních 110 osob rozrostla v r. 2017 dokonce na 170 zpěváků, díky přesunu závěrečných koncertů z evangelického Kristova kostela do multifunkční auly Gong.

Žádné talentové zkoušky se v OZG nekonají, sbor je otevřen opravdu všem zájemcům, kteří dosáhli věku 15 let. Jedinou podmínkou přijetí do sboru je kromě nadšení závazek účastnit se všech zkoušek. Těch se uskuteční obvykle celkem šest, z toho dvě celodenní o víkendech, přičemž je tolerována maximálně 1 absence na večerní zkoušce.

Pokud se vám myšlenka OZG líbí, ale na zpěv se opravdu necítíte, existuje řada dalších možností, jak se do komunity kolem projektu OZG zapojit, např. v organizační, produkční, technické, nebo jiné oblasti.