Od 1. ročníku OZG v roce 2013 prošlo sborem už celkem více než 400 zpěváků ve věku od 15 do 68 let věku. Doprovodná kapela se včetně dechové sekce postupně rozrostla na úctyhodných 11 muzikantů. Konalo se celkem 10 koncertů, které si přišlo poslechnout již více než 6000 návštěvníků. Dosud se všechny koncerty OZG konaly v evangelickém "červeném" Kristově kostele v Moravské Ostravě, který byl při každém z nich zaplněn k prasknutí nejen lidmi na pódiu a v lavicích, ale především obrovskou energií, která na koncertech OZG vždycky vzniká, a která je pro ně tak charakteristická. V r. 2017 se při příležitosti našich prvních půlkulatých narozenin chystáme přenést tuto gospelovou smršť do multifunkční haly Gong. Je to pro nás výzva, ale velmi se na ni těšíme a doufáme, že společnými silami dokážeme stejným způsobem ovládnout a rozproudit i tento o poznání větší prostor.

Nezapomenutelná a neopakovatelná atmosféru koncertů OZG byla v jedné recenzi popsána takto: 

"Koncert pod názvem Ostrava zpívá gospel se musí zažít, protože jen stěží lze přenést na papír skutečnou atmosféru toho večera. Sbor i hudebníci pod vedením T. Englishe zpívali a hráli jako o život, protože osobní účast a spontánní prožitek ke gospelu neodmyslitelně patří. Hudba nezná faleš a upřímnost, zápal a nadšení by se toho večera daly krájet." (Zdroj: ostravan.cz: Ostrava umí zpívat gospel na jedničku. Další ročník projektu skončil fantastickým úspěchem, autor Milan Bátor)

Také zájem o samotné členství ve sboru je v posledních ročnících opravdu mimořádný. Vloni uběhly od okamžiku spuštění on-line registrace pro veřejnost do chvíle naplnění maximální kapacity sboru pouhé 3 dny. Mnoho zájemců jsme pak bohužel museli odmítat. Těch 115, kteří to stihli včas, pak během pěti týdnů a sedmi společných zkoušek secvičilo více než hodinový program, který veřejnosti představili na zatím posleních třech OZG koncertech, které se konaly 10. a 11. prosince, a které byly tentokrát už více než týden dopředu všechny beznadějně vyprodány.

Chceme tímto poděkovat všem návštěvníkům našich koncertů za jejich trvající přízeň a za nádhernou atmosféru, kterou na všech našich koncertech dokáží společně se sborem a muzikanty vytvořit. 

Nejbližší koncert Ostrava zpívá gospel: 9.12.2017 v Multifunkční hale Gong v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě (vstupenky budou v prodeji až od listopadu)