Gospelový sbor, který může každý zažít na vlastní kůži. A to nejen v roli posluchače, ale i jako jeden ze stovky jeho členů. 5 týdnů práce, 5 týdnů zábavy, 5 týdnů nových zkušeností a nečekaných zážitků.

 

Proč?

DSC_4710.jpg

„Advetní gospelové koncerty mají v Ostravě velkou tradici a jsou pravidelně hojně navštěvovány. Vzhledem k tomu, že jsem několik let gospelový sbor v Ostravě řídil, napadlo mě tyto dvě zkušenosti propojit. Tak vznikl projekt „Ostrava zpívá gospel“, který už šestým rokem nabízí všem, kteří rádi zpívají, stát se na pár týdnů členy skutečného gospelového sboru a nakonec také absolvovat několik koncertů v profesionálních podmínkách a za doprovodu profesionálních ostravských muzikantů“, popisuje zrod projektu jeho zakladatel a zároveň sbormistr Terry English z Velké Británie, který má s vedením gospelových sborů více než dvacetiletou zkušenost. A dodává: „Jsme otevřeni opravdu pro každého. Jedinou podmínkou účasti je závazek zúčastnit se šesti společných zkoušek. To je ale pro všechny zapojené radost, ne povinnost.“

Více info

Jak?

DSC_4727.jpg

Projekt probíhá každoročně na konci podzimu a je otevřen nejširší ostravské veřejnosti. Zájemci o členství ve sboru OZG se od října registrují pomocí on-line formuláře až do naplnění maximální kapacity sboru. Ta se z původních 110 osob rozrostla v r. 2017 dokonce na 170 zpěváků, díky přesunu závěrečných koncertů z evangelického Kristova kostela do multifunkční auly Gong.

Žádné talentové zkoušky se v OZG nekonají, sbor je otevřen opravdu všem zájemcům, kteří dosáhli věku 15 let. Jedinou podmínkou přijetí do sboru je kromě nadšení závazek účastnit se všech zkoušek. Těch se uskuteční obvykle celkem šest, z toho dvě celodenní o víkendech, přičemž je tolerována maximálně 1 absence na večerní zkoušce.

Pokud se vám myšlenka OZG líbí, ale na zpěv se opravdu necítíte, existuje řada dalších možností, jak se do komunity kolem projektu OZG zapojit, např. v organizační, produkční, technické, nebo jiné oblasti. Ozvěte se nám!

S kým?

OZG je nekomerčním projektem neziskové organizace YMCA Ostrava-Poruba, která v ostravském regionu působí už více než 15 let. Ta jej relizuje jako mimořádnou aktivitu nad rámec své běžné celoroční činnosti, která je zaměřena na dospívající mládež. Jedná se o přitažlivý, ale také dosti nákladný projekt, který je možný pouze díky podpoře řady partnerů ať už z veřejného nebo soukromého sektoru.

Svým partnerům nabízíme propagaci na veškerých propagačních materiálech projektu, na jeho webových stránkách a samozřejmě i během samotných koncertů. Možná je také prezentace na DVD se záznamem z koncertů, která pravidelně vydáváme. Pokud vás náš projekt zaujal a uvažujete o jakékoli formě podpory, prosím kontaktujte nás.

Více info